Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Winnica, hotel i amfiteatr w Kończycach Wielkich?

W piątek (22.03) właściciel kończyckiego pałacu spotkał się z przedstawicielami Urzędu Gminy w Hażlachu. Dyskutowano o przyszłości tego miejsca. Jest szansa, że wreszcie po 10 latach kończycki pałac zyska nowy blask.
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-24 20:58:55
bronek91: Lepiej późno niż wcale.
2019-03-24 22:47:16
Mach: Jeszcze nic się nie dzieje. Właściciel, musi wyczyścić papiery po wspólnikach. Postawił żądanie przejęcia drogi gminnej. Więc oprócz kosztów procesowych gmina ma przekazać swoją działkę w zamian za nieużytek. Możliwość wtargnięcia na posesję bardzo zostanie władzom gminnym ograniczona.
2019-03-24 23:46:01
tom lem: ble ble ble - winnica hotel i amfiteatr, gruszki na wierzbie - co też dzisiaj jest już chyba możliwe, tylko chęci do roboty brak, bo droga nie mur jest przeszkodą.
2019-03-25 05:27:15
krzysztof.mm: mach - co to niby znaczy "ograniczona możliwość wtargnięcia??... to chyba normalne, że ludzie sobie nie życzą "wtargnięć"? - "postawił żądanie"???... a może po prostu zaproponował, bo dokładnie tak było?... koszty procesowe gmina płaci na własne życzenie, a argument działka za nieużytek równie zmanipulowany jak poprzednie teksty, bo rozumiem, że chodzi o drogę do nieruchomości właśnie? póki co to gmina ma obowiązek utrzymywania i odśnieżania tej drogi , w praktyce prywatnej dojazdowej
2019-03-25 06:38:48
krzysztof.mm: ...a tymczasem w całej Polsce suweren po raz kolejny tłumaczy księżom i biskupom, że ma ich już serdecznie dość, i że najwyższa pora, by przestali wyłudzać pieniądze od nas i od państwa i wzięli się do uczciwej roboty ♝♝♝ http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24581542,jedenaste-nie-gwalc-przed-kuriami-protest-hanba-biskupia.html#s=BoxOpLink
2019-03-25 07:00:55
tom lem: Już widzę krzysztof-Q.mm jak dobrowolnie dajesz na tacę, chyba muzykantom potrzebującym wsparcia od święta;) póki co to ten staro-nowy właściciel kończyckiego zamku, obawia się kolejnego pozwu o zapłatę, za odśnieżanie drogi do jego "pałacu"? no - na tej podstawie może własność stracić;)
2019-03-25 08:23:45
Mach: Krzysztofie,1)nie ulega wątpliwości,że droga gminna przy pałacu jest przeszkodą dla właściciela, bo w obrębie pałacu może poruszać się każdy i pośredni mieć wgląd na to co w jego obszarze się dzieje.2) to koronny argument dla właściciela przed "organami" dlaczego do chwili obecnej nie podjął się remontu -nie mógł wydzielić placu budowy,3) przejmując drogę gminną w obrębie pałacu podnosi wartość swojej nieruchomości znacznie więcej niż warta będzie działka, którą gmina otrzyma gmina w zamian,4) jeśli gmina działki nie przekaże winą o niemożności prowadzenia remontu pałacu zostanie obciążona gmina,5) Jeśli do wymiany działek dojdzie to i tak nie ma gwarancji ,że ów właściciel remontu się podejmie -wystarczy ,że dopilnuje zapisu w KW a gmina pozbędzie się wpływu na nieruchomość całkowitą- tak możemieć wpływ poprzez służebność. Życząc dobrze wójtowi, powinien on zaproponować właścicielowi przejęcie drogi gminnej w momencie ukończenia remontu a na czas remontu drogę wydzierżawić. To co publicznie właściciel obiecał- zabiegi pielęgnacyjne w parku jest dość liche i nie wymierne ,że środki na remont posiada. Wszak mówią -"nie ma cwaniaka nad Warszawiaka". Więc niech gmina ma chociaż marginalną moc wpływania na poczynania właściciela zamku, który i tak na chwilę obecną nie jest jedynym dysponentem nieruchomości i nie wiadomo czy nim będzie. 10 letni czas dowiódł ,że aktywność właściciela zamku w zakresie remontu zamku jest marna. W tym zakresie krzysztofie masz jak widzę kiepskie doświadczenie byś nie czytał między wierszami o co właściciel zabiega. Nie robiąc nic chce zyskać znacznie więcej.
2019-03-25 11:45:02
krzysztof.mm: poproszę o wyjaśnienia dotyczące moich uwag i to wystarczy
2019-03-25 14:13:36
Mach: Co tu więcej Krzysztofie wyjaśniać.-jak ogrodzi to ograniczy, a jak warunkiem rozpoczęcia remontu jest przejęcie drogi gminnej, która stanowi jedyny możliwy dojazd do zamku to trudno to nazwać propozycją- to żądanie, bez którego remont zamku nie będzie prowadzony a na tym zależy wójtowi, więc inteligentny umie to dostrzec -to dyplomacja w negocjacjach i propozycja nie do odrzucenia- zatem żądanie. Czy jeszcze coś nie rozumiesz?
2019-03-25 14:20:42
Mach: Oczywiście przejęcie poprzez wymianę działek drogi gminnej wcale nie gwarantuje wójtowi ,że właściciel remontu zamku się podejmie- może nadal chcieć nieruchomość sprzedać już z własnym dojazdem bez służebności ze strony gminy. Może zainteresowanie kupnem będzie większe.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: