Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła - biblioteka na walizkach

Spakowane książki trafiają już do pudeł. W sumie jest ich ponad 35 tysięcy woluminów. Niebawem znikną z pomieszczeń wiślańskiej biblioteki. Daleko nie pojadą, bo do sąsiedniego pomieszczenia - dawnej sali kinowej. To tu przez kilka miesięcy funkcjonować będzie wiślańska biblioteka. Obiekt czeka gruntowny remont. Gminie udało się pozyskać pieniądze z ministerialnego programu ?biblioteka plus?. W sumie to ponad milion 800 tysięcy zł.

Spakowane książki trafiają już do pudeł. W sumie jest ich ponad 35 tysięcy woluminów. Niebawem znikną z pomieszczeń wiślańskiej biblioteki. Daleko nie pojadą, bo do sąsiedniego pomieszczenia – dawnej sali kinowej. To tu przez kilka miesięcy funkcjonować będzie wiślańska biblioteka. Obiekt czeka gruntowny remont. Gminie udało się pozyskać pieniądze z ministerialnego programu ‘biblioteka plus’. W sumie to ponad milion 800 tysięcy złotych.


Plan remontu szeroki, ale jak na razie biblioteka musi się do końca spakować i wyprowadzić. Po weekendzie majowym w starej części biblioteki ruszą prace. To między innymi remont wszystkich pomieszczeń. Tu gdzie teraz jest biblioteka będzie mieścił się dział dla dzieci i młodzieży oraz nowa pracownia komputerowa. To pierwsza część prac, które odbywać się będą w tym roku.


W przyszłym roku ruszy modernizacja sali wielofunkcyjnej i budowa windy, aby osoby niepełnosprawne miały dostęp do biblioteki. Szyb dźwigu będzie umiejscowiony w pomieszczeniach straży miejskiej. Strażnicy tym samym będą musieli się wyprowadzić. Najprawdopodobniej ich nowe lokum znajdować się będzie w jednym z budynków przy dworcu kolejowym w Wiśle. Po przenosinach do sali kinowej, biblioteka będzie czynna od 4 maja.


Hanna Blokesz Bacza

Zobacz film w wersji HD

źródło: ox.pl
dodał: JB,HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: