Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Wisła pełna sportowych wrażeń

W pierwszy majowy weekend (5-6 maja) na górze Stożek w Wiśle odbędzie się długo wyczekiwana 13. edycja Diverse Downhill Contest. Przez ostatnie lata zawody wpisały się na stałe w kalendarz najważniejszych rowerowych wydarzeń w Polsce.

Diverse Downhill Contest od początku przyciągał tłumy kibiców żądnych mocnej dawki adrenaliny i dobrej zabawy. Warto zaznaczyć, że wstęp na zawody od zawsze był darmowy i tak też będzie podczas tegorocznego Pucharu Polski. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników i kibiców, organizator Agencja Sport UP zadbała w tym roku o dodatkowe atrakcje dla entuzjastów dwóch kółek.

Przyjedź do Wisły ze znajomymi/przyjaciółmi, dziewczyną/żoną, chłopakiem/ mężem, bądź z dziećmi - weźcie ze sobą rowery! Gwarantujemy doskonałą zabawę z dużą dawką ruchu na świeżym powietrzu oraz sportowej adrenaliny w wykonaniu najlepszych zawodników zjazdowych w Polsce – zachęcają organizatorzy.

Zmagania kolarzy zjazdowych ubarwi konkurs skoków, a także dodatkowe atrakcje dla każdego chcącego spróbować swoich sił na rowerze. Pierwszą z nich jest skierowana do wszystkich chętnych uczestników, a zwłaszcza dla kibicujących rodzin z dziećmi, fanów i entuzjastów jazdy na rowerze -wycieczka Enduro z przewodnikiem, zorganizowana w dwóch odsłonach dla grupy początkującej oraz średniozaawansowanej. Kolejną ciekawą propozycją jest Dual Slalom - wyścigi „dwójek", które odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: dorośli i dzieci. Dla wszystkich fanów stylowej jazdy mamy dobrą informację – Monster Whip Contest powraca! Contest zostanie rozegrany na ostatniej hopie trasy po sobotnich treningach o godz. 17:00. Osoba, która wykona najbardziej stylowego „whip’a” zgarnia bon o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepach Diverse na terenie całej Polski oraz niespodzianki.

Na deser dla wszystkich fotomaniaków - Diverse Photo Contest - czyli fotoreporterski konkurs na najlepsze zdjęcie z zawodów. Konkurs ogłoszony i rozegrany zostanie na oficjalnym profilu na Facebooku. Do zgarnięcia bony do zrealizowania w sklepach Diverse. Przez cały weekend zawodów nie zabraknie oczywiście Dj-a i dobrej muzyki.

Świetny klimat, liczne atrakcje, okazja do spotkania się ze znajomymi, czy też pomysł na aktywny wypoczynek z rodziną w malowniczej okolicy Beskidu Śląskiego – to wszystko sprawia, że nie może Was tam zabraknąć! - zaprasza Małgorzata Łukaszuk

Zgłoszenia na wycieczkę Enduro z przewodnikiem, Dual Slalom, Monster Energy Whip Contest przyjmujemy mailowo pod adresem kontakt@sportupagencja.pl / atrakcje te są darmowe/.
TIMING ZAWODÓW:
5.05.2018 r. (sobota)

Puchar Polski DH:
08:30 – 13:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
08:30 – 9:30 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją)
9:30 – 14:30 - obowiązkowy trening z zatrzymywaniem dla wszystkich kategorii
15:00 – 17:00 - trening non stop dla zawodników z licencją
Dodatkowe atrakcje:
Godzina 10:00 rozpoczęcie wycieczki Enduro z przewodnikiem
16:30 – Zawody Dual Slalom
18:00 MONSTER BEST WHIP CONTEST

6.05.2018 r. (niedziela)
Puchar Polski DH
8:30 - 10:00 - trening dla wszystkich kategorii
10:00 - 11:00 - trening tylko dla zawodników z licencją kolarską
11:30 - 13:30 - eliminacje
14:00 – 16:00 - finały
15 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięzców

Swoją obecność potwierdziła już czołówka downhillu: Sławek Łukasik, Wojtek Czermak czy Arkadiusz Perin. Zawodnicy nie marnują czasu i ostro przygotowują się do rywalizacji podczas inauguracyjnej rundy PP sezonu 2018. Część z nich, jak Krzysiek Kaczmarczyk ma już za sobą pierwsze treningi na trasie tegorocznych zawodów. Jesteście ciekawi jak ona wygląda? Powyżej mały przedsmak z helmetcam’em trasy zjazdowej, nagrany podczas treningów Kriss’a.

Oprócz ekstremalnego ścigania przygotowaliśmy dla kibiców liczne atrakcje dodatkowe:
* Dual Slalom (Kids + OPEN) – czyli wyścigi dwójek na wytyczonej trasie, w dwóch kategoriach wiekowych;
* Wycieczka Enduro – rowerowa wycieczka z przewodnikiem w dwóch grupach: początkujący oraz średnio-zaawansowani;
* Best Whip – konkurs na najbardziej stylowego whip’a.

Udział w atrakcjach dodatkowych jest darmowy, a zapisać się na nie można wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy pod adresem: http://bit.ly/DDHC_atrakcje.

Tradycyjnie nie zabraknie również dwóch obowiązkowych pozycji - konkursu na najlepszego fotoreportera wydarzenia Diverse Foto Contest oraz najlepiej kibicującą ekipę, czyli Best Fan.

Zapisy online na zawody DH potrwają do środy 2 maja do godziny 23:59 pod adresem: https://race-timing.pl/pl/zawody/42/.

red.
 

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: