Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

WODA WDZIERA SIĘ NA RYNEK SKOCZOWA

UWAGA RODZICE
Jak informuje skoczowski urząd miejski
Zajęcia w szkołach są odwołane, dzieci powinny pozostać w domach. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, żadne dziecko nie zostanie jednak pozbawione opieki. We wszystkich placówkach oświatowych w gminie Skoczów dyżurują nauczyciele, by zająć się dziećmi i przeprowadzić zajęcia opiekuńczo- wychowawcze.
 
 
------------------------
Bładnica w Skoczowie wystąpiła z brzegów. Jak informuje urząd miejski, zalane są m.in. w części Bładnice, Międzyświeć, Ochaby. Woda wystąpiła z przepływającej przez centrum miasta rzeki Bładnica. Kilkadziesiąt centymetrów wody jest na ulicach Mickiewicza, Szkolnej, Polnej. Woda wlewa się na rynek.
 
------------
 
Woda w Olzie w Cieszynie o północy (17 maja) o 150 cm przekraczała stan alarmowy. W Skoczowie w ciągu sześciu godzin lustro wody wzrosło o metr – osiągając po północy 362 cm - to jest 100 centymetrów powyżej stanu alarmowego. Sytuacja w powiecie jest cały czas dynamiczna, mówiła nam dzisiaj w nocy Joanna Materna Rybińska – szefowa wydziału zarządzania kryzysowego w cieszyńskim starostwie.
Woda wdziera się również na drogi. Zalane piwnice, garaże, zamknięte kilka ulic – tak w nocy wyglądał Skoczów. Centrum miasta zagraża nie tyle przepływająca Wisła, co jej lewy dopływ – Bładnica. W Skoczowie w nocy zdecydowano się zamknąć most nad Wisłą w centrum miasta.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB,DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: