Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z wygraną jubileusz

To będzie wyjątkowy rok dla Chóru Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia im. Jana Orszulika ze Strumienia. Zespół świętuje bowiem 100 lat istnienia. Nowy rok rozpoczął się szczęśliwie, grupa znalazła się w gronie laureatów Tyskich Wieczorów Kolędowych!

Wywodzący się ze Strumienia Chór Lutnia zdobył pierwsze miejsce podczas XXVII Tyskich Wieczorów Kolędowych. Przesłuchania odbyły się 7 stycznia w tyskiej szkole muzycznej. - Konkurencja była spora. W sumie było 11 zespołów, my rywalizowaliśmy w najliczniejszej grupie – chórów kameralnych – mówi Anna Czerwińska, dyrygent Lutni. Chór ze Strumienia zaprezentował trzy kolędy 'Północ już była', 'Gdy śliczna panna',' Bracia patrzcie jeno'. Koncert galowy odbył się wczoraj (13.01) w kościele św. Marii Magdaleny. Wówczas też ogłoszono wyniki konkursu.

- Cieszy nas ta nagroda, w tym roku szykujemy się do wydarzeń jubileuszowych, zdecydowanie to mocne wejście. W przygotowaniu jest kilka koncertów, ten najważniejszy odbędzie się jesienią w kościele sanktuarium św. Barbary w Strumieniu - dodaje Anna Czerwińska.

Oprócz tego odbędzie się również wystawa zdjęć oraz wieczór autorski poświęcony monografii Strumienia i Lutni. Chór obecnie skupia 26 aktywnych członków. Ale działalność zespołu wspiera szerokie grono sympatyków.

Powyżej kolęda 'Północ już była' zarejestrowana podczas przesłuchań w Tychach.

Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: