Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Żołnierze spoczęli w grobie

Tu, w Polsce skończyły się ich marzenia. To byli młodzi ludzie, dalecy od polityki. Po prostu sumiennie i dzielnie wykonywali swoje żołnierskie obowiązki, walcząc z naszym wspólnym wrogiem, okupantem faszystowskim. Ci żołnierze niedaremnie oddali swoje życie. Oni zginęli za to, żebyśmy my mogli dzisiaj żyć ? tak we wtorkowe przedpołudnie na skoczowskim cmentarzu mówił Konsul Generalny Rosji ? Viktor Kolesnikow. Na nekropoli pochowano szczątki czternastu sowieckich żołnierzy, których szczątki, w

Tu, w Polsce skończyły się ich marzenia. To byli młodzi ludzie, dalecy od polityki. Po prostu sumiennie i dzielnie wykonywali swoje żołnierskie obowiązki, walcząc z naszym wspólnym wrogiem, okupantem faszystowskim. Ci żołnierze niedaremnie oddali swoje życie. Oni zginęli za to, żebyśmy my mogli dzisiaj żyć – tak we wtorkowe przedpołudnie na skoczowskim cmentarzu mówił Konsul Generalny Rosji – Viktor Kolesnikow. Na nekropoli pochowano szczątki czternastu sowieckich żołnierzy, które w kwietniu odkopano w Ochabach. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w materiale Skoczów - niedokładna ekshumacja.
 
Na skoczowskim cmentarzu modlitwy odprawili przedstawiciele trzech kościołów chrześcijańskich: prawosławnego, katolickiego oraz ewangelickiego. Dwie urny z prochami spoczęły w zbiorowej mogile. Wśród obecnych gości, obecny był m.in. Edward Shvaiko Dyrektor Centrum Kulturalnego ambasady Białorusi, dyrektor Wydziału Spraw obywatelskich i Cudzoziemców w Katowicach – Magdalena Szewczuk. Honorową wartę pełnili żołnierze z 18 batalionu Powietrznodesantowego z Bielska - Białej.
 
Zapraszamy do oglądnięcia filmu z tej uroczystości.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: