Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Życzenia Wielkanocne 2019 - Ksiądz Biskup Roman Pindel

Życzenia Wielkanocne 2019 - Ksiądz Biskup Roman Pindel

Orędzie Paschalne

Niech te słowa z liturgii Wielkiej Nocy wzbudzą radość najgłębszą,
bo zaczerpniętą z fundamentów naszej wiary.
Niech ta radość opromieni każdy dzień, złagodzi każdy smutek, umocni do przezwyciężenia każdej przeciwności,
usunie zniechęcenie i niedowierzanie, by jeszcze mocniej dążyć do tego, do czego wzywa Chrystus Zmartwychwstały.

Biskup Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

21
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-21 08:40:04
jasper: ‪W biblijnej opowiesci o Jezusie nic sie nie trzyma kupy. Najpierw Bog tworzy ludzkosc ze wszystkimi jej wadami , a potem wysyla swego syna by cierpial i odkupil tym samym grzechy ludzkosci, ktore jako wszechwiedzacemu znane byly jeszcze przed stworzeniem czlowieka . Na dodatek czyn ten nie‬ ‪zabezpiecza jej przed dalszymi grzechami , czyli trzeba by wysylac Syna Bozego na ziemie sukcesywnie, by co jakis czas cierpial , ginal na krzyzu i zmatwychwstawal aby proces ten dalo sie powtorzyc po raz kolejny. ‬Czy to nie nazywa sie znecanie ?
2019-04-21 09:19:49
donekT: To się nazywa miłość.
2019-04-21 09:41:41
krzysztof.mm: o czym nam mówi Wielki Tydzień?... otóż, drogie Siostry i drodzy Bracia, mówi nam między innymi o tym, jeśli się uważnie przyjrzeć i przysłuchać, jak kościół rozkłada akcenty w SWOIM nauczaniu - że Jezus był synem Boga, że cierpiał, oddał się za nas, zbawił, wybawił, umiłował, poświęcił, zmartwychwstał, buduje mu pomniki, ołtarze, pozłaca, koronuje, adoruje, perfumuje etc., etc. - natomiast de facto śladowe ilości uwagi ten sam kościół poświęca JEGO nauczaniu: 'miłuj bliźniego', 'rozdaj ubogim', 'nakarm głodnego', 'nadstaw policzek' itede - do tak spreparowanej wizji Ewangelii kapłani dorzucają [a jakże!..] istotny wątek o własnej specjalnej i uprzywilejowanej roli, no i mamy to co mamy, Alleluja i do kitu ♝♝♝ z okazji Świąt Wielkanocnych księdzu biskupowi życzę obfitych zdrojów Bożych darów pokory i mądrości, jako że tych dwóch naszym pasterzom dziś chyba najbardziej brakuje - a drogę do źródła tych łask ksiądz znajdzie z pewnością wsłuchując się w nauczanie Jezusa
2019-04-21 09:53:39
donekT: Co mamy krzysiu?
2019-04-21 11:37:48
Mach: Krzysiu, amen, amen. Przekażmy sobie (mam na myśli wszystkich, którzy w tej wymianie poglądów tu na forum ox uczestniczą) zatem, znak pokoju. Nadzieja, nadzieja zmartwychwstania nigdy nie umiera, a prawda nas wyzwoli. Dziękuję za życzenia Ks. Biskupowi.Oprócz tych wszystkich życzeń, które Ks. Biskup podniósł i Ty Krzysiu, życzę wszystkim dobrej dzisiejszej kawy i udanego spaceru.
2019-04-22 09:22:10
bronek91: jasper W jakiej opowieści? Biblia stanowi zbiór różnych gatunków literackich. jasper, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Wątpię, abyś wcześniej to przynajmniej raz uczynił. Poproś Istotę Wyższą o łaskę zrozumienia i może proces czymś zaowocuje. Co do dywagacji, których Ty jasper się dopuszczasz, św. Paweł w odniesieniu do kultów i konwersji owiec zagubionych spoza owczarni Izraela, stosowną odpowiedź już udzielił i to wieki temu.
2019-04-22 09:39:49
bronek91: krzysztof.mm, Jezus, na którego opisany w Biblii przykład i przekazane za pomocą Jego uczniów i uczniów Jego uczniów nauczanie tak lubujesz się Ty krzysztof.mm powoływać: Nie nadstawił Swojego drugiego policzka; bliźnich czy owce zagubione spoza owczarni Izraela określał per "psy"; ubogim rozdawał, jednak wyłącznie łaski otrzymane uprzednio od Ojca, jakoś nikomu za darmo krzeseł nie tworzył; głodnych karmił, ale nie zawsze i to nie pożywieniem pochodzącym z Jego własnej pracy. Wprost przeciwne twierdził, kto nie ma chęci do pracy, niech nie przejawia chęci również do pożywienia. Na dodatek w swoim otoczeniu Tolerował Złodzieja - Judasza. krzysztof.mm czytaj Dzieje... Kościół zbudowany na dosłownie odbieranych wskazaniach Jezusa i oczekujący Rychłego Jego powrotu rozpadł się wraz z przejedzeniem i przepiciem środków pochodzących ze sprzedaży majątków konwertytów. Inaczej nikt nie poszedłby z Jerozolimy z portyku Salomona na cały świat głosić. Prześladowanie stanowiło zbyt słabą motywację.
2019-04-22 13:24:42
jasper: Podania mowia, ze Jezus wysylajac swoich Apostolow , by glosili dobra nowine czy leczyli chorych - powiedzial do nich: „Otrzymaliście za darmo, za darmo dawajcie”* (Mateusza 10:8). Tak wiec jego wierni nasladowcy nie mieli pobierac zadnych oplat. Jezus sam dawal przyklad — pelniac sluzbe na rzecz innych, nigdy nie bral za to pieniedzy. Nigdzie w Biblii nie znajdziemy wiec zadnej wzmianki, by pierwsi chrzescijanie brali od kogos pieniadze lub  jakies dobra. Zyli zgodnie z zasada - „ Kto nie chce pracować, niech też nie je” (2 Tesaloniczan 3:10). Na przyklad apostol Pawel, - „ udostępniał dobrą nowinę bezpłatnie’ (1 Koryntian 9:18). Gdy potrzebował środków na utrzymanie, podejmował pracę przy wytwarzaniu namiotów (Dzieje 18:1-3). Dlatego o sobie i towarzyszących mu misjonarzach napisał: „Nie jesteśmy wędrownymi handlarzami słowa Bożego, jak wiele ludzi”. Takiego postepowania mozna zyczyc wszystkim pasterzom KK, nie tylko na Swieta Wielkanocne.
2019-04-22 20:35:13
bronek91: Jakie jasper podania? Znów Ty jasper mylisz gatunki literackie? Gdzie Ty jasper zgubiłeś znów polskie znaki? Słyszałeś jasper o Ananiaszu i Safirze? Zatem dlaczego piszesz cytat " by pierwsi chrzescijanie brali od kogos pieniadze lub jakies dobra." cytat jasper, a po co również wybrał się św. Paweł np. do Macedonii? Dlaczego Ty jasper znów kłamiesz? Godzien jest robotnik swej strawy a pasterz utrzymania ze swej trzody. Paweł pracował, ponieważ wyrażał taką chęć, choć nie musiał, co sam podkreślał, dla nikogo nie chciał stanowić ciężaru. Jezus powiedział, nie rzucajcie swych pereł przed świnie... Darmo otrzymaliście i darmo rozdawajcie, co nie oznacza, iż każdy wyraża chęć zanurzenia się w Męczeństwie Chrystusa i nie każdy jest GODNY otrzymania łaski. Czymże jest sól, jeśli utraci swój smak? Na cóż się jasper nadaje?
2019-04-22 22:44:21
jasper: Opowiesci o Jezusie byly przekazywane ustnie. Przez okolo 40 lat ustnego przekazu niektore z nich zostaly zmienione.Tak zmienione opowiesci zostaly utrwalone na pismie w postaci czterech Ewangelii , gdzie dolozono opowiesci calkowicie zmyslone. Ewangelia Marka jako pierwsza z powstalych dzieli od smierci Jezusa min. 40 lat. Pozniejsze byly Ewangelie wedlug Lukasza i Mateusza a ostatnia Jana. Wspolczesnie, gdzie mamy pismo drukowane, reczne, nagrania wideo, itp nie mozna bylo ustalic kto 20 lat temu byl przestepca, a kto niewinnym, chocby teraz glosny przyklad Tomasza Komendy nieslusznie skazanego na 18 lat wiezienia. Nie mowiac o przeszlosci np. 100 lat - kto patriota a kto przestepca. Gralismy kiedys jako dzieci w gluchy telefon. Co wyszlo na koniec przekazu ? wszyscy mielismy ubaw, bo tak zmienione byly slowa czy zdania. Dlatego nie dziwia mnie rozbieznosci w Ewangeliach.
2019-04-22 23:14:40
jasper: bronek, czy w Biblii nie pisze, ze latwiej wielblad przejdzie przez ucho igielne niz bogacz do nieba ? Czy nie cnota piwinno byc rozdawanie dobr a nie branie ? Z dostepnej mi wiedzy wiem, ze wiele grup czy sekt religijnych opieralo sie na wspolnym posiadaniu. Apostol Piotr kojarzy mi sie jako urzednik skarbowy. Nie dziwi fakt, ze obecnie w skarbowce pojawiaja sie jako pracownicy ksieza . Oczywiscie wszystko to ku chwale ... tylko nie wiem kogo. Najlatwiej ciemnote wciskac a durny lud wszystko kupi, jak powiedzial pan od tvp. Nie wiem tylko, czy po spowiedzi czy przed :)
2019-04-22 23:59:46
bronek91: Kto Tobie jasper takich kłamstw naopowiadał? Może Ty jasper sam wymyśliłeś sobie? 4 księgi EWANGELICZNE, nie są różne tylko tożsame i nie przez przypadek są akurat cztery. Zastanawiałeś się jasper dlaczego? jasper, a zastanawiałeś się, o jakim to uchu igielnym mowa? Jezus powiedział: "Starajcie się najpierw o królestwo Boże i Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane". Przedstawiony przekaz ma wymiar społeczny, jak Ty jasper myślisz, co oznacza? Biblia nie krytykuje bogactwa, tylko niewłaściwe formy korzystania z bogactwa, mianowicie BOGACTWO NIE MOŻE STANOWIĆ CELU ŻYCIA CZŁOWIEKA, ale BOGACTWO MOŻNA STOSOWAĆ JAKO NARZĘDZIE do zdobycia zasadniczego celu życia człowieka. Liczy się intencja posiadania, stąd wszelki grzech bierze początek z serca. Oczywiście ważna jest metoda, na podstawie której bogactwo zostało zgromadzone. Żeby cokolwiek rozdać, najpierw jasper musisz mieć co rozdawać. Zatem wbrew pozorom, ludzie powinni się bogacić, ale uczciwie. Pierwotny Kościół rozdał wszystko, co miał i jak skończył? Zamiast powielać głupoty, zastanów się Ty jasper... Jaki z tego wniosek wyniósł św. Paweł? No śmiało jasper;)
2019-04-23 00:04:57
jasper: Bogacic ale uczciwie, posze bronek. Ty tak o KK powaznie czy z przymruzeniem oka ? Ten pan od tvp to chyba jakis prorok ...
2019-04-23 00:10:18
bronek91: jasper, wciskanego z Twojej jasper strony kitu żaden ludek, nawet ten ciemny nie kupi. Wprost przeciwnie, przedstawione z Twojej jasper strony treści dowodzą, jak bardzo Ty jasper posiadasz błędne wyobrażenia i jakimi prymitywnymi paradygmatami, Ty jasper się posługujesz. jasper, po pierwsze, żadne opowieści tylko EWANGELIA. Dwa, jak myślisz, jaki jest i był cel EWANGELII? W jakim celu treści zostały spisane i czemu miały służyć? jasper, znów mylisz pojęcia. Jestem tylko ciekaw, czy Ty jasper jesteś świadomy, gdzie w Piśmie jest zawarta najbardziej pierwotna Katecheza i tym sposobem pierwotny wymiar Ewangelii, jaką głosił Kościół? No śmiało jasper, jestem ciekaw czy Ty jasper masz świadomość w takich podstawowych kwestiach. Zatem gdzie jasper w Biblii znajduje się treść NAJSTARSZEJ GŁOSZONEJ PRZEZ KOŚCIÓŁ EWANGELII???
2019-04-23 00:12:19
bronek91: jasper dlaczego unikasz odpowiedzi na pytania? rozpocznij od najbardziej podstawowego: Gdzie jasper w Biblii znajduje się treść NAJSTARSZEJ GŁOSZONEJ PRZEZ KOŚCIÓŁ EWANGELII???
2019-04-23 00:23:36
jasper: Bank Watykanu pral brudne pieniadze i posredniczyl w przekazywaniu olbrzymich lapowek politykom w latach 90. /// https://www.google.de/amp/s/www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/watykan-pranie-brudnych-pieniedzy,132,0,2265476.html%3famp=1. „ Kościołem nie można rządzić za pomocą zdrowasiek" - mawiał abp Paul Marcinkus, który jako szef Instytutu Dzieł Religijnych, czyli banku watykańskiego uwikłał się w latach 70. w szemrane interesy z mediolańskim Banco Ambrosiano”. bronek, a teraz wez sobie cos na uspokojenie zanim bedziesz kolejne farmazony wypisywac o milosci, empatii, czystosci KK czy przekazach na ucho jedem drugiemu przez tysiaclecia, ktore potem czesto zmieniano w zaleznosci od potrzeb tegoz kosciola.
2019-04-23 00:34:56
bronek91: jasper, dlaczego unikasz odpowiedzi na pytania? Czyżbyś tym sposobem Ty jasper PRÓBOWAŁ ZAMASKOWAĆ SWOJĄ NIEWIEDZĘ? Do systemu ustrojowego Watykanu również przejdziemy. Wówczas zdradzę Ci jasper "tajemnicę" związaną z instytucją, którą przedstawiasz. Rozpocznij od najbardziej podstawowej kwestii: Gdzie jasper w Biblii znajduje się treść NAJSTARSZEJ GŁOSZONEJ PRZEZ KOŚCIÓŁ EWANGELII???
2019-04-23 00:40:00
bronek91: jasper napisałeś cytat " czy przekazach na ucho jedem drugiemu przez tysiaclecia, ktore potem czesto zmieniano w zaleznosci od potrzeb tegoz kosciola." cytat Zatem jasper, dlaczego stosownie do swoich "potrzeb" nie dostosowano treści zawartych w Biblii Ewangelii? jasper, zdajesz sobie sprawę, iż twierdzenia, który Ty jasper głosisz, są ze sobą sprzeczne? Często nawet fałszywe.
2019-04-23 08:10:58
jasper: Dzieje Apostolskie datuje sie orientacyjnie na okres od 90 do 100 roku n.e. Pozostale pisma NT powstaly przed rokiem 125. Mniej wiecej od okolo 20 do 30 lat po ukrzyzowaniu - powstaly listy Pawla. Pawel poznal uczniow Jezusa, czy tez uczniow jego uczniow i ich zeznania byly dla niego dowodem i taki dowod przekazywal dalej. Nic innego nie mial , tylko przekaz ustny.
2019-04-23 08:11:40
jasper: Wezmy przyklad rodzicow Jezusa. Według Mateusza przed narodzinami Jezusa, Jozef i Maria mieszkali w Betlejem w Judei, zas wedlug Lukasza - w Nazarecie w Galilei. Rodzice Jezusa mogli mieszkac albo w Betlejem, albo w Nazarecie .... Mateusz nagial fakty do potrzeb teologicznych - napisal nieprawde. Dlaczego ?
2019-04-23 16:40:20
bronek91: jasper, Ty jasper do podejmowania tego rodzaju tematyki nie posiadasz elementarnej wiedzy, z tego, co można wywnioskować po dokonywanych przez Ciebie jasper wypowiedziach. Ty jasper wypisujesz bzdury-nikt niczego nie naginał, no, chyba iż Ty jasper masz na myśli dokonywane przez Ciebie jasper manipulacje. Poza tym powinieneś się odnieść np. dlaczego Ewangelia Marka pomija kwestię narodzenia Jezusa i rozpoczyna się od chrztu. Ty jasper uważasz, iż przy zastosowaniu lewackiej taktyki zmiany tematu i bycia głośnym (nawet bez związku z wątkiem, a nawet wbrew uprzednio prowadzonej linii dyskusji), Ty jasper zamaskujesz swoją niewiedzę w zakresie wskazania w Biblii miejsca, gdzie znajduje się treść PIERWSZEJ GŁOSZONEJ PRZEZ KOŚCIÓŁ EWANGELII. Wskaż jasper fragment, uszanuj innych internautów. Inaczej jakakolwiek wymiana poglądów (powiedzmy) z Twoją osobą jasper jest bezprzedmiotowa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: