Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
telewizja

Dwa lata w korkach (wideo)

Jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe, remont ruszy pełną parą. To będą ciężkie miesiące dla mieszkańców Wisły. Ze staniem w korkach muszą się również liczyć turyści, którzy pojadą w Beskidy. Rozpoczęły się właśnie prace przygotowawcze przed przebudową 5-km odcinka drogi wojewódzkiej nr 941 w Wiśle. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem nową drogą kierowcy pojadą w 2021 roku.

Wahadło do Wisły
Choć jest zima, to trwa już usuwanie zielni, ścinane są m.in. konary drzew. Chwilami jest  wprowadzany z tego powodu ruch wahadłowy. Jeśli tylko pozwolą warunki, to ruszą zasadnicze prace – powiedział Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. To zaawansowana inwestycja bo droga od miejsca, gdzie kończy się obwodnica Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 942 (tzw. rondo na Oazie) będzie rozebrana i wybudowana od nowa. To oznacza poważne utrudnienia. Po zakończeniu budowy poprawi się jednak nie tylko komunikacja w Wiśle, ale także bezpieczeństwo i komfort podróży turystów dojeżdżających w Beskid Śląski.

Inwestycję prowadzi konsorcjum firm M Silnice oraz IMB Podbeskidzie. Umowa opiewa na 98,9 mln złotych. W ramach prac przebudowana zostanie m.in. główna jezdnia, powstaną chodniki, ciągi pieszo rowerowe. Modernizacji poddane zostaną również dwa mosty. Przebudowane będą przejazdy kolejowe i związana z nimi infrastruktura.

Przypomnijmy, że w 2009 r. droga 941 została całkowicie przebudowana na odcinku od Wisły Głębce do przełęczy Kubalonka. W kolejnych latach wykonano tzw. średnie remonty drogi 941 za Kubalonką.
Promesa na drogi

Na razie nie wiadomo kiedy rozpocznie się remont odcinka drogi powiatowej Kamesznica-Koniaków. To pilne zadanie do wykonania, bo trasa dziurawa jest jak szwajcarski ser.
Remont tego odcinka drogi zostanie dofinansowany z funduszy przeznaczonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi. W tym tygodniu wójtom przekazano promesę opiewającą na ponad 2,5 mln złotych.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-18 12:27:55
Tustela: to niezły cyrk się szykuje,już teraz w weekendy strach tam było jechać a co dopiero jak zaczną remontować-czy kapke nie za długa jak na 5km odcinek-tak tylko pytałem, bo się martwię jak na grzyby jeździć?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: