Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Takiego tłumu jeszcze nie było

 

W minioną niedzielę (29 maja) po raz pierwszy zawitała na cieszyński dworzec impreza pod nazwą „Dzień Dziecka – Dni Techniki Kolejowej”. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Cieszynie.

Wraz z godziną 10.00 ruszyła impreza przygotowana z myślą o mieszkańcach miasta tych mniejszych i nieco starszych. Wszystko po to, by w ten wyjątkowy sposób uczcić Dzień Dziecka. Na wszystkich chętnych czekały trzy lokomotywy towarowe, które do zwiedzania udostępnił narodowy, kolejowy przewodnik towarowy PKP Cargo.

- To naprawdę wspaniały pomysł na spędzenie niedzielnego przedpołudnia – mówi Janusz Oschły, który wraz z dwoma synami pojawił się tego dnia na cieszyńskim dworcu – dzieci mogły zwiedzić kabinę maszynisty, no i oczywiście poznać tajniki jego pracy.

O godzinie 10.44 na dworzec zajechał jako planowy skład pociąg „Kamrat” relacji Cieszyn – Katowice obsługiwany przez Przewozy Regionalne. Tego dnia zestawiony został z nowoczesnej jednostki EN75 „Flirt” produkcji szwajcarskiego „Stadlera” . Podobnie jak w przypadku lokomotywy każdy chętny mógł zajrzeć do wnętrza i przyjrzeć się nowoczesnej jednostce z bliska.

- Atrakcji było naprawdę bardzo dużo – przyznaje Karolina Ploskonka, mama 7-letniej Matyldy – swoje zrobiły również gadżety związane z transportem kolejowym, no i oczywiście słodycze. Miałyśmy również możliwość wyruszenia w podróż do Goleszowa, wrażenia były niezapomniane. Trzymam kciuki, żeby takich imprez było zdecydowanie więcej...

 

tekst: BsK / wideo: MJ

źródło: ox.pl
dodał: MJ,BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: